Λειτουργία πρωινού προγράμματος και ολοήμερου

Αγαπητοί Γονείς & Κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι από την Τρίτη, 17-10-2023, ξεκινά η λειτουργία του πρωινού προγράμματος (7:00-7:15 υποδοχή μαθητών, στη συνέχεια οι μαθητές πηγαίνουν στην τάξη συνοδευόμενοι από την/τον εκπαιδευτικό. Παρακαλούμε φροντίστε για την έγκαιρη άφιξη γιατί, από την ώρα που θα κλείσει η πόρτα, για ευνόητους λόγους, δεν θα μπορεί να ξανανοίξει πριν τις 8:00). Επίσης από την ίδια μέρα το ολοήμερο θα τελειώνει στις 4:00.

Σας υπενθυμίζουμε ότι για λόγους υγιεινής και αισθητικής τα παιδιά θα πρέπει να έχουν μαζί τους σουπλά και μωρομάντιλα καθώς επίσης και το σετ με τα μαχαιροπήρουνα, που έχουν ήδη πάρει από το σχολείο (στο σχολείο δεν υπάρχει επιπλέον πια απόθεμα και ως εκ τούτου δεν θα μπορεί να εξυπηρετεί μαθητές που δεν τα έχουν μαζί τους).

Επιπλέον, αποφεύγετε να βάζετε στα παιδιά μεταλλικά πιρούνια και μαχαίρια είτε για το πρωινό είτε για το μεσημεριανό, γιατί υπάρχει κίνδυνος τραυματισμού.

Σας ευχαριστούμε πολύ για τη συνεργασία.
Με εκτίμηση,

Η Διευθύντρια & Οι Εκπαιδευτικοί